Soukromá zahrada

Úvod Zahrady Soukromá zahrada

Soukromá zahrada patří k zajímavým výzvám pro zahradního architekta. Je to úkol, jak dát dohromady všechna přání investora, navrhnout mu ještě něco navíc a vytvořit ze zahrady příjemné místo. Místo pro život lidí, ale i menších živočichů, rozličného hmyzu a ptáků. Také díky nim je zahrada živá po celý rok a nabízí dobrodružná pozorování přírody. Zahrada je soukromým a společenským místem, které sdílíme se svými nejbližšími, ale i přáteli. Je to místo spojené s čerstvým vzduchem a nebem, ať už je blankytné nebo temně šedé. Patří do ní oheň i voda, vítr i země, základní prvky světa.

Vytvoříme návrh zahrady a dohlédneme na realizaci

Návrh zahrady se věnuje zpracování terénu, menším stavbám, provozu v zahradě, vodním prvkům a následně je pro zahradu vybrán sortiment stromů, keřů a trvalek. Vše dohromady musí tvořit fungující a harmonický celek. Celek, který vychází z místních přírodních podmínek a z přání majitelů. Někteří by rádi na své zahradě pěstovali zeleninu, někteří zde budou hlavně odpočívat. V zahradě můžeme navrhnout vodní prvek, louku, květinový záhon, trávník, ovocný sad, keřové skupiny, do větších zahrad patří stromy. V užitkové části pro pěstování zeleniny nesmí chybět záhony nebo vyvýšené záhony, také ovocné keře a nezbytné kompostiště. Nic naplat, nejlépe se stres odbourává fyzickou prací a například při vytrhávání plevele ze záhonů z vás spadne napětí předešlých hodin. Zahrada je živý organismus, proměňuje se během roku, vyvíjí se rok od roku a nabízí možnost seberealizace. Neexistuje bezúdržbová zahrada, ale právě péče o ni přináší člověku propojení s přírodou a také její pochopení. Vždyť, co může být lepšího, než okořenit jídlo svými výpěstky voňavých lístků z bylinkové zahrádky.

Zpracujeme vám návrh zahrady včetně 3D vizualizace, buď kreslený rukou, nebo počítačovou grafikou. Dostanete od nás osazovací plán i detaily stavebních prvků. Vaše terasy doplníme originálními nádobami. Pomůžeme vám i pokud byste potřebovali poradit s interiérem. Případně se můžeme domluvit na realizaci zahrady.