Ing. Marie Bittnerová

Úvod O nás Ing. Marie Bittnerová

Absolventka Zahradnické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Po ukončení školy pracovala v několika květinových studiích v Praze a Brně. Od roku 2005 se věnuje soukromé tvorbě.

První floristické úspěchy získala na soutěži Brněnská růže v roce 1999. Od té doby se pravidelně zúčastňovala floristických soutěží v České republice jako je Mistrovství floristů Děčínská kotva, Brněnská růže, Flora Olomouc, na kterých získala mnohé ocenění. V současné době je na tyto soutěže u nás a na Slovensku zvána jako člen odborné jury. V roce 2016 se zúčastnila mezinárodní floristické soutěže Garden festival v Singapuru, kde získala bronzové umístění. Svými pracemi a fotografiemi přispívá jak do českých, tak i zahraničních časopisů (Německo, Holandsko, Španělsko, Austrálie, Rusko) a je členkou redakční rady časopisu Floristika. Je lektorkou odborných floristických seminářů, které se konají u nás i na Slovensku.

Připravuje hlavní expozice na zahradnických výstavách Floria Kroměříž, Flora Olomouc a Flóra Bratislava. Kromě floristiky se věnuje také zahradnickému řemeslu. K tomu vytvořila experimentální zahradu, která slouží jako laboratoř pro pěstování rostlin na vázání, ale i jako sortimentální zahrada některých druhů trvalek, růží a dřevin.

Ing. Marie Bittnerová